Hoodia Gordonii na odchudzanie

Jeśli ktokolwiek próbuje swych sił w odchudzaniu i myśli, że wypróbował już wszystko i ma zamiar się poddać, niech się nie załamuje. Być może nie wypróbował jeszcze jednego – Hoodia Gordonii. Ten kaktus z afrykańskiej pustyni Kalahari posiada zaskakujące właściwości odchudzające, znane tubylcom od pokoleń. Współcześni naukowcy odkryli je oficjalnie całkiem niedawno, bo w 1995 roku. Okazuje się, że ta roślina powstrzymuje łaknienie, co rdzenni mieszkańcy Kalahari wykorzystywali podczas długich wędrówek i polowań. Okres dojrzewania tej rośliny trwa pięć lat, dlatego znajduje się ona pod ścisłą ochroną. Dopiero po upływie tego okresu ma właściwości odchudzające.

Jak działa Hoodia?

Po dokładnym przebadaniu odkryto, że zawiera w sobie aktywne molekuły P57, dużo aktywniejsze od zwykłej glukozy. Glukoza podnosi poziom cukru w organizmie a to z kolei powoduje uczucie sytości. Natomiast substancja zawarta w kaktusie działa podobnie jak glukoza, ale w o wiele silniejszym stopniu. Krótko mówiąc wyciąg z Hoodia Gordonii zastępuje cukry odpowiedzialne za uczucie głodu lub sytości w zależności od tego, czy przed chwilą jedliśmy i poziom cukrów jest na wysokim poziomie, czy też nie.

Dla osób odchudzających się ważną informacją jest fakt, iż suplementy diety wyprodukowane na bazie tej rośliny nie powodują żadnych skutków ubocznych. Pacjenci zażywający Hoodia Gordonii mogą zmniejszyć swoje dzienne zapotrzebowanie nawet o 1000 kcal. Badania wykazały, że zapotrzebowanie na kalorie może zostać zredukowane nawet do 60%.

Ponadto znowu, jak przy wszystkich tego typu suplementach należy zachować ostrożność przy zakupie. Większość z dostępnych na rynku tabletek, mających rzekomo zawierać ekstrakt z Hoodia Gordonii, to podróbki. Należy kupować jedynie preparaty znanych, wypróbowanych marek. Chociaż Hoodia nie powoduje w większości żadnych efektów ubocznych, mimo wszystko zaleca się ostrożność, ponieważ jednym z nielicznych, negatywnych objawów jest zanik pragnienia, co może być groźne ze względu na odwodnienie. Innymi rzadkimi objawami są: podwyższone ciśnienie, arytmia, bezsenność, niestrawność oraz rozregulowanie pracy tarczycy. Nie należy jednak wpadać w panikę. Właściwe zażywanie tego suplementu nie powinno wpływać niekorzystnie na nasz organizm.

Be the first to comment on "Hoodia Gordonii na odchudzanie"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*